در دانشگاه فرهنگیان همدان برگزار شد:
مراسم نمادین کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری و استقبال از رویداد همدان 2018


❇️ در این مراسم که روز شنبه 12/12/96 با حضور سرپرست، معاونین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و همچنین معاون حفاظت و امور اراضی و تنی چند از همکاران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در محوطه پردیس شهید مقصودی همدان برگزار شد؛ ضمن غرس 10 اصله نهال، بر حفظ و گسترش فضای سبز شهری تاکید شد.
◀️ دکتر علیرضا علی صوفی سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان همدان، ضمن خیر مقدم و ارائه گزارشی مختصر، از وضعیت دانشگاه فرهنگیان همدان، با تکیه بر کلام الهی یادآور شد: وقتی خداوند متعال به انسان وعده ی بهشتی را می دهد که در آن نهرهای جاری و درختان سرسبز زیادی وجود دارد؛ پس می توان در یک تمثیل، زمین و آباد کردن و افزودن سرسبزی به آن را به بهشت اخروی تشبیه کرد؛ پس همواره باید در گسترش زیبایی های طبیعی و سرسبز ترشدن فضاهای موجود شهری کوشا باشیم. ایشان در ادامه به نقش با اهمیت دانشگاه ها در ترویج این امر خداپسندانه اشاره و نقش دانشگاه فرهنگیان را به عنوان سلسله جنبان نظام تعلیم و تربیت کشور، ویژه تر برشمرد و افزود: دانشجویان این دانشگاه را، سفیران و پیام آورانی می دانم که باید، حفظ و توسعه منابع طبیعی از اولویت های اول آنها باشد. دکتر علی صوفی به رویداد 2018 و انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی هم اشاره و خاطر نشان کرد: با تلاش و کوشش مدیران استان، این مهم محقق و در حال حاضر همدان به عنوان یک برند آسیایی و جهانی شناخته می شود که علاوه بر، پیشینه و تمدن کهن خود، سرسبزی و شادابی شهری را هم داراست؛ لذا باید از  این ظرفیت ویژه ی الهی، نهایت بهره را در معرفی و توسعه همه جانبه استان برد.
◀️ مهندس هژیرکمال معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان همدان، به اهمیت فرهنگ سازی توسط متولیان این دانشگاه اشاره و افزود: تا وقتی که نعمتی را در اختیار داریم، قدر آن را نمی دانیم؛ مسئله ریزگردها که کشور عزیزمان را تحت تاثیر خود قرار داده، ناشی از عدم توجه یا بی دقتی در حفظ فضای سبز و منابع طبیعی است و این امر نیاز به فرهنگ سازی و مشارکت همگانی دارد و این دانشگاه به لحاظ پتانسیل بالایی که دارد، می تواند، پیشرو باشد. ایشان برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی را پیشنهاد و یادآور شد: آمادگی داریم، با همکاری این دانشگاه، دانشجویان را در قالب طرح همیاران طبیعت آموزش داده و در معیت آنها، ضمن بازدید از جذابیت های طبیعی استان، در شناساندن هر چه بیشتر این ثروت عظیم ملی کوشا باشیم.  
✳️ پایان بخش این مراسم، کاشت 10 اصله نهال، عکس یادگاری دسته جمعی با تم همدان 2018 و لوگوی انتخاب شهروند برگزیده همدان بود.


| شناسه مطلب: 99928

تعداد بازدید: 183 | آخرین بازدید: